sokoterapia

Sokoterapia jako skuteczne wsparcie w kontekście diety i zdrowia

Mało kto ma dzisiaj czas na przygotowywanie pięciu zdrowych posiłków dziennie. Zajmując się pracą i wychowaniem dzieci, bardzo często musimy sięgać po szybkie przekąski, przez co nie dostarczamy niezbędnych witamin i składników odżywczych do naszego organizmu. Sokoterapia to prosty i smaczny sposób na zmianę nawyków żywieniowych, a nawet uzyskanie efektów w postaci utraty zbędnych kilogramów.

Sokoterapia – dla kogo?

W ostatnich latach soki przygotowywane ze świeżych owoców i warzyw zyskały popularność przede wszystkim ze względu na szybkie efekty w odchudzaniu. Dietetycy przyznają, że kaloryczność warzyw jest wyjątkowo niska, dlatego zamieniając tłuste obiady i syte kolacje na smaczne soki, można dziennie zaoszczędzić od 500 do 1000 kcal, otwierając sobie furtkę do szybkiej utraty masy ciała.
Sokoterapia jest świetnym rozwiązaniem także dla osób mających różnego rodzaju problemy zdrowotne. Poprzez przyjmowanie odpowiedniej ilości warzyw można poradzić sobie z:
– chorobami wrzodowymi
– żylakami
– cukrzycą
– osłabieniem układu naczyniowego
– stanami zapalnymi
W sieci oraz książkach kulinarnych można znaleźć gotowe przepisy przygotowane z myślą o osobach cierpiących na konkretne schorzenia i choroby.

Zasady przygotowywania soków

Chcąc uzyskać najlepsze efekty sokoterapii, należy trzymać się kilku prostych zasad. Przede wszystkim soki trzeba przygotowywać na bieżąco, a następnie od razu je spożyć – przygotowując je na zapas, musimy liczyć się z utratą cennych wartości odżywczych. Po drugie, do przygotowywania soków musimy wybierać ekologiczne owoce i warzywa pochodzące z upraw, na których nie stosuje się pestycydów. Warto też od razu zaopatrzyć się w dobrej jakości wyciskarkę, która poradzi sobie również z twardszymi owocami.